2PK Disney Princess Snow White Pendant Stretch Beaded Necklace & Bracelet 3y+
or 4 payments of $9.99 with
Learn more
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other KG Electronic Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
2PK Disney Princess Snow White Pendant Stretch Beaded Necklace & Bracelet 3y+
Inspired by Disney Princess Snow White.
Key Features & Specifications
She'll feel just like a real princess with this Snow White Sparkling Necklace & Bracelet Set. All she needs is a bit of imagination to bring her fairytale dreams to life.
This Snow White-themed set is a stretch elastic design that's easy for children to pull on and off. Comprised of an assortment of iridescent, pearl, and sparkling beads in iconic Snow White colours and a stunning glitter heart pendant with Snow White print. To make any princess feel like royalty.
Style: Stretch elastic
2 piece set
Assortment of pearl, gold and sparkling beads
Snow White shaped printed glitter pendant
Brand: Disney Princess
Material: 80% ABS, 20% Acrylic
Care: Wipe clean with a damp cloth
Age: Recommended for ages 3
Dimensions Approx.
Size: Necklace 16 inches, Bracelet 6 inches
Includes
2 x Necklace And Bracelet Set
Warning! Not Suitable For Children Under the age of 3 Years
Please Note: This listing is available in different colours/designs - It will be selected at random.
(D2NBM013_2PK)
Standard Consumer Warranty
| Model # | D2NBM013 |
| Barcode # | 9351300020412 |
| Brand | DISNEY |
| Shipping Weight | 0.0700kg |
| Shipping Width | 0.260m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.060m |
| Shipping Cubic | 0.000312000m3 |
| Type | Bracelet |
