12pc Colgate Plax Mouthwash 500ml Alcohol Free - Freshmint
or 4 payments of $17.25 with
Learn more
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other KG Electronic Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
12pc Colgate Plax Mouthwash 500ml Alcohol Free - Freshmint
Colgate Plax Antibacterial Alcohol Free Mouthwash kills 99.9% of germs and provides 24/7 bad breath control*. Colgate Plax provides a cooling sensation that lasts 10x longer than brushing alone. Use twice daily for a healthier, fresher mouth.
- 24/7 bad breath control with twice daily use
- Antibacterial mouthwash
- Alcohol free
- Clinically tested by dentists and provides a cooling sensation that lasts 10x longer than brushing alone
- Minty fresh
Ingredients
Water, Glycerin, Propylene Glycol, Sorbitol, Poloxamer 407, Flavour, Cetylpyridinium Chloride, Potassium Sorbate, Sodium Saccharin, Menthol, Citric Acid, CI 42053, CI 15985.
Includes:
4 x 3pc Mouthwashs
(61035467_4PK)
12 Months
| Model # | 61035467 |
| Barcode # | 8850006949283 |
| Brand | COLGATE |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.006000000m3 |
| Type | Mouthwash |
