4PK Appetito Stainless Steel Tongs w/ Nylon Head 24cm Charcoal
or 4 payments of $13.75 with
Learn more
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other KG Electronic Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
4 x Appetito Stainless Steel Tongs w/Nylon Head 24cm Charcoal
The Appetito Stainless Steel Tongs feature a durable nylon head and a sleek charcoal finish, making them both stylish and functional for all your grilling and cooking needs. With a length of 24 cm, they provide excellent grip and control while protecting your cookware from scratches.
Key Features
Includes
4 x Appetito Stainless Steel Tongs w/Nylon Head 24cm Charcoal
(3303CH_4PK)
12 Month Standard Consumer Warranty
| Model # | 3303CH |
| Barcode # | 9313492033038 |
| Brand | APPETITO |
| Shipping Weight | 0.4000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.004000000m3 |
| Type | Tongs |
