5PK Plus-Plus Plant Packs Building Toy Pink Bonsai Kids 5y+
or 4 payments of $10.50 with
Learn more
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other KG Electronic Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
5PK Plus-Plus Plant Packs Building Toy Pink Bonsai Kids 5y+
Capture the beauty of blooming pink flowers with the Pink Bonsai!
This charming set brings a creative twist to the art of bonsai, allowing kids to build their own stylish, miniature Pink Bonsai. With everything included for a fun and engaging building experience, young creators can explore their imagination while developing fine motor skills and patience.
Perfect as a stunning decoration for any playroom, desk, or creative space, the Pink Bonsai adds a touch of nature-inspired elegance to any setting.
For Ages 5yrs+
Includes:
5 x Building Toys
(PP4339_5PK)
12 Months
| Model # | PP4339 |
| Barcode # | 5710409110518 |
| Brand | PLUS-PLUS |
| Shipping Weight | 1.8000kg |
| Shipping Width | 0.140m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.120m |
| Shipping Cubic | 0.000420000m3 |
| Type | Interlocking Blocks |
