Spinlock Bar & Collars V2 Weightlift Home Workout Exercise 60in
or 4 payments of $17.49 with
Learn more
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other KG Electronic Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Spinlock Bar & Collars V2 Weightlift Home Workout Exercise 60in
Chrome plated, heavy duty, solid Steel construction.
Features:
- Two sure-lock, threaded collars for quick plate changes & added safety.
- Bar Ends: 28mm Diameter.
- Grip Handle: 28mm Diameter.
- Maximum Weight Capacity: 100 KG (220 LBS).
Colour: Silver
Includes:
1 x Bar
(GPI-7SLB-60V2)
12 Months
| Model # | GPI-7SLB-60V2 |
| Barcode # | 9316600576595 |
| Brand | BODYWORX |
| Shipping Weight | 7.2500kg |
| Shipping Width | 0.070m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 1.540m |
| Shipping Cubic | 0.021800000m3 |
| Type | Standard Bar |
