6PK LVD Melamine/Bamboo Square Tray 33x33cm - Tropical Orchid
or 4 payments of $14.25 with
Learn more
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other KG Electronic Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
6PK LVD Melamine/Bamboo Square Tray 33x33cm - Tropical Orchid
The tropical energy in the print instantly attracts your attention. Crafted from melamine and bamboo, traditional material giving it a lightweight yet solid structure, while the melamine in shows that the tray is easy to maintain and sturdy enough for regular usage. Whether you wish to carry glasses, bowls or plates- the 33 CM dimension square tray, will give you a space to carry such a payload, helping you handle it elegantly and most charmingly.Material:Melamine/Bamboo Powdercoated
Features:
- Tropical energy print that instantly attracts attention.
- Made from lightweight yet solid melamine and bamboo for durability.
- 33 CM square dimension provides ample space for carrying glasses, bowls, or plates elegantly.
Dimensions Appro x :
33 x 33 x 1.5 cm
Includes:6 x LVD Melamine/Bamboo Square Tray 33x33cm - Tropical Orchid
(MY6350-6_6PK)
Standard Consumer Warranty
| Barcode # | 9352166178231 |
| Brand | LVD |
| Shipping Weight | 2.2300kg |
| Shipping Width | 0.330m |
| Shipping Height | 0.090m |
| Shipping Length | 0.330m |
| Shipping Cubic | 0.009801000m3 |
| Type | Serving Tray |
