6PK Primal Earth 75ml Moisturiser Matte Gel Shine Free Moisturizing Skincare
or 4 payments of $9.99 with
Learn more
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other KG Electronic Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
6PK Primal Earth 75ml Moisturiser Matte Gel Shine Free Moisturizing Skincare
Moisturizing can help counter the effect of Earth's harsh elements. Our newest moisturizer introduces a gel formula which will help hydrate and absorbs into your skin quickly, without leaving an oily or shiny residue. Plus it comes in a handy pump pack making application quick and seamless.
Features:
Specifically designed for oily or combination skin
Provides the vehicle for intense hydration
Creates a no shine soothing matte effect
Combats irritation and redness
Moisturizes without leaving a greasy or sticky residue
Can be calming skin after shaving
Includes:
6 x Primal Earth 75ml Moisturiser Matte Gel Shine Free Moisturizing Skincares
Please Note: Packaging may vary
(2030474_6PK)
12 Months
| Model # | 2030474 |
| Barcode # | 9333022030474 |
| Brand | PRIMAL EARTH |
| Shipping Weight | 0.6000kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.480m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.005760000m3 |
| Type | Moiosturiser |
