6pc Goldair Home/Room Portable Air Conditioner Universal Window Kit
or 4 payments of $11.25 with
Learn more
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other KG Electronic Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
6pc Goldair Home/Room Portable Air Conditioner Universal Window Kit
Designed for use on popular New Zealand swing windows, this universal window kit suits any portable air conditioner and will seal your window allowing the unwanted hot or cold air to be removed without any permanent fixtures. The material is 4 metres long and comes with velcro to attach to the window pane for easy attachment. Simply position the air conditioning hose out of the material and zip up tight.
Features:
Includes:
1x Material Window Kit
1x 8m Roll of Velcro Tape
Universal Use
Dimensions Approx:
28 x 22 x 5 cm
Includes:
1 x 6pc Goldair Home/Room Portable Air Conditioner Universal Window Kit
(GCPACWK)
Standard Consumer Warranty
| Model # | GCPACWK |
| Barcode # | 9420014256995 |
| Brand | GOLDAIR |
| Shipping Weight | 0.3500kg |
| Shipping Width | 0.280m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.220m |
| Shipping Cubic | 0.004928000m3 |
| Type | Window Kit |
