6x 62pc Pampers Baby/Kids Dry Tape Nappies Size 2 Infant 4-8kg
or 4 payments of $23.75 with
Learn more
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other KG Electronic Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
6x 62pc Pampers Baby/Kids Dry Tape Nappies Size 2 Infant 4-8kg
Pampers Baby-Dry Tape Nappies offer up to 12 hours of all-round leak protection. Liquids are instantly absorbed by the super absorbent core, preventing leakage down the legs and waist. Leaking on the legs is prevented by the 2-fold reinforced safety cuffs. Secure fit thanks to the stretchy side wings that comfortably adjust to your baby's waist. Great leak protection no matter how much your baby moves.
Key Features:
Up to 12 hours of allround leak protection.
Liquids are absorbed instantly by super absorbent core.
Double reinforced safety cuffs.
Sretchy side wings that comfortably adjust to your baby's waist.
Extra dry layer distributes moisture evenly and keeps it away from baby's skin.
Dimensions Approx:
28.5 x 12.1 x 38.5 cm
Includes:
6 x 62pc Pampers Baby/Kids Dry Tape Nappies Size 2 Infant 4-8kg
(466544_6PK)
Standard Consumer Warranty
| Barcode # | 8006540466544 |
| Brand | PAMPERS |
| Shipping Weight | 10.2000kg |
| Shipping Width | 0.430m |
| Shipping Height | 0.900m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.116100000m3 |
| Type | Diaper |
