2PK Splosh Caravan Bamboo Melamine Salad Servers 28cm Spoon/Fork Set White
or 4 payments of $9.25 with
Learn more
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other KG Electronic Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
2PK Splosh Caravan Bamboo Melamine Salad Servers 28cm Spoon/Fork Set White
Inspired by the spirit of adventure and the charm of life on the road, the Caravan Collection brings together a whimsical array of travel-themed homewares and accessories. Featuring unique hand-drawn caravan illustrations, soft pastel accents and a touch of retro vintage charm, this range captures the joy of exploring Australia and New Zealand, no matter where you are. From playful keychains to foldable shopping bags and novelty mugs, every piece is designed with wanderlust in mind. The collection also includes an inviting selection of bamboo and melamine dinnerware, as well as practical décor items like grazing boards and doormats - perfect for gifting or adding a little travel-inspired character to your home on wheels.
Features:
A handy add-on to the matching salad bowl
Made from durable bamboo melamine material
Features matching printed artwork on both utensils
Lightweight and great for camping or caravans
Product Details:
Packaging: Swing tag.
Size: 28 x 7 x 1cm
Details: Printed bamboo melamine salad servers. Perfect for outdoor use.
Includes:
2 x Salad Servers
(CRV012_2PK)
12 Months
| Model # | CRV012 |
| Barcode # | 9332519160113 |
| Brand | SPLOSH |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.001500000m3 |
| Type | Salad Server |
