Carrera Wireless Hand Controller Upgrade Accessory Kit 4.5x35.5x19.5cm
or 4 payments of $29.25 with
Learn more
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other KG Electronic Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Carrera Wireless Hand Controller Upgrade Accessory Kit 4.5x35.5x19.5cm
Upgrade Kit to upgrade a GO!!! Track with wireless speed controller.
Contents
x1 61673 Wireless Connecting Section
x2 61677 Wireless Speed Controller
System : Analog
Compatible Analog : Yes
Compatible Digital : No
Length : 114 mm
Number of track : 1
Number of players : 2
Wireless Controllers : Yes
Power supply : 14,8 Volts 0,3 Amperes
Scale : 1:43
Year of Production : 2024
Includes:
1 x Wireless Controller
(72861676)
12 Months
| Model # | 72861676 |
| Barcode # | 4007486616769 |
| Brand | CARRERA |
| Shipping Weight | 0.3800kg |
| Shipping Width | 0.360m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.003115000m3 |
| Type | Controllers |
