Auskin Tykes Sheepskin Lined Booties Baby Shoes Pink
or 4 payments of $12.25 with
Learn more
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other KG Electronic Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Auskin Tykes Sheepskin Booties Baby Shoes Pink
Australian Shorn Sheepskin Baby bootie with leather tie.
Features:
- Made from high-quality sheepskin for warmth and comfort
- Designed specifically for infants
- Stylish pink color adds a cute touch to baby outfits
Dimensions Approx:
Size 1: 11 (L) x 4.5 (W) cm approx
Size 2: 14 (L) x 6.5 (W) cm approx
Includes:
1 x Auskin Tykes Sheepskin Booties Baby Shoes Pink
(IBB-FPK_VER1)
Standard Consumer Warranty
| Model # | IBB-FPK_VER1 |
| Brand | AUSKIN |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.180m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.160m |
| Shipping Cubic | 0.200000000m3 |
| Type | Boot |
