Waproo Shoe Goo Boot/Heel Repair & Protector - Neutral 110ml
or 4 payments of $7.49 with
Learn more
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other KG Electronic Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Waproo Shoe Goo Glue Shoe/Boot/Heel Repair & Protector - Neutral 110ml Tube
Waproo Shoe Goo is a footwear repair and protective coating adhesive. Shoe Goo can be used to prevent premature wear, seal galoshes or rubber boots and evidently fix worn soles or damaged heels.
Key Features:
- Extends shoe life with durable adhesive
- Protects and repairs worn soles and heels
- Prevents footwear from premature wear
- Seals and protects galoshes and rubber boots
Package Dimensions: 12 x 22 x 4 (cm) Total Weight: 280g
Ingredients:
Glue
Includes:
1 x Waproo Shoe Goo Glue Shoe/Boot/Heel Repair & Protector - Neutral 110ml Tube
Disclaimer:
Packaging may vary without notice
(ADHCSG110CLR)
Standard Consumer Warranty
Waproo Shoe Goo is a footwear repair and protective coating adhesive. Shoe Goo can be used to prevent premature wear, seal galoshes or rubber boots and evidently fix worn soles or damaged heels.Key Features: Extends shoe life with durable adhesiveProtects and repairs worn soles and heelsPrevents footwear from premature wearSeals and protects galoshes and rubber boots Package Dimensions: 12 x 22 x 4 (cm) Total Weight: 280g Ingredients:
Glue Includes:
1 x Waproo Shoe Goo Glue Shoe/Boot/Heel Repair & Protector - Neutral 110ml TubeDisclaimer:
Packaging may vary without notice
| Model # | ADHCSG110CLR |
| Barcode # | 076818013853 |
| Brand | WAPROO |
| Shipping Weight | 0.2800kg |
| Shipping Width | 0.120m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.220m |
| Shipping Cubic | 0.001056000m3 |
| Type | Shoe Glue |
