Rubies Bull Rider Inflatable Dress Up Costume Size STD
or 4 payments of $20.00 with
Learn more
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other KG Electronic Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Rubies Bull Rider Inflatable Dress Up Costume Size STD
Yee-ha! Saddle up! Can you stay astride the kicking bull? Head to the rodeo, jump aboard and take hold of the reins. An angry bull that sees red is harder to ride than the fastest colt. Try your hand at becoming a bull rider today.
Specifications
All-in-one inflatable waist-high jumpsuit with bull features
Ride-on features fake legs to give impression of piggy-backing and internal fan to inflate. 4xAA batteries required, not included
Costume has elastic at waistline to keep inflated
Plastic rider hat and red fabric neckerchief. Shirt is not included
This is an official Rubie's product
(889739STD)
Standard Consumer Warranty
| Model # | 889739STD |
| Barcode # | 0883028973903 |
| Brand | RUBIES |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.002400000m3 |
