Alegria Women's Ode Casual Friday Sandal Shoes US9.5-10/EU40
or 4 payments of $18.00 with
Learn more
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other KG Electronic Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Alegria Women's Ode Casual Friday Sandal Shoes US9.5-10/EU40
The ODE is the new ultra-lightweight sandal from Alegria. Featuring superior stabilizing arch support, your feet, legs and back will relish the boost to their health and comfort while you enjoy your holiday. Don't sacrifice your joints with an ordinary set of thongs. The ODE mild rocker outsole gives your step a 'bounce' while helping to relieving tension in your feet.n
Sizing & Fit
Please refer to size guide
Includes
1x Pair of shoes
(2000016732061)
Standard Consumer Warranty
| Model # | 2000016732061 |
| Barcode # | 0693016810611 |
| Brand | ALEGRIA |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.320m |
| Shipping Height | 0.110m |
| Shipping Length | 0.250m |
| Shipping Cubic | 0.008800000m3 |
| Type | Sandal |
