2PK Djeco 4 Pots of Bright Modelling Dough Kids Crafts/Art Set 18m+
or 4 payments of $11.25 with
Learn more
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other KG Electronic Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
2PK Djeco 4 Pots of Bright Modelling Dough Kids Crafts/Art Set 18m+
Refill your modelling dough with this set of four different coloured tubs dough. Modelling dough is ultra-soft and non-staining. A great set for fine motor skill development, social play, open-ended play and inspiring creativity. Suitable for ages: 18 months+ Product is constructed from: PlasticModeling ClayIncludes:
2 x Modelling Doughs
(DJ9756_2PK)
12 Months
| Model # | DJ9756 |
| Barcode # | 3070900097568 |
| Brand | Djeco |
| Shipping Weight | 1.3500kg |
| Shipping Width | 0.270m |
| Shipping Height | 0.130m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.003011000m3 |
| Type | Modelling Dough |
