Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other KG Electronic Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Oral-B Interdental Brushes cleans where your toothbrush cannot reach. Directions: Includes:
For very fine tooth gaps & tight spaces, deep Cleaning bristles to remove food and plaque. The interdental brushes are reusable and cost-effective compared to single-use disposables.
Deep Cleaning bristles to remove food and plaque
Removes plaque from hard to reach places
Helps keep gums healthy by removing plaque along the gum line
Reusable - interdental brushes are reusable and cost effective compared to single use disposables
Size: 20 pack
Use gentle in and out motion to clean between teeth and massage gums. Do not force into tight spaces between teeth.
1 x 20pk Oral B Interdental Brushes
(82289713)
| Model # | 82289713 |
| Barcode # | 4902430857680 |
| Brand | ORAL B |
| Shipping Weight | 0.0400kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.160m |
| Shipping Cubic | 0.000384000m3 |
| Type | Interdental Brushes |
