2PK Solemate PVC-Coir Border Colie 45x75cm Outdoor Doormat
or 4 payments of $19.75 with
Learn more
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other KG Electronic Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Solemate PVC-Coir Border Colie 45x75cm Outdoor Doormat
For those of you that Love your Fur Babies, this brings a touch of fun to your door. It has excellent scraping properties and totally functional. PVC backed doormats have the benefit of being more slimline than regular 100% Coir Doormats. This allows them to be used under doors with a lower clearance.
Features:
- Excellent scraping properties for effective dirt removal.
- Slimline design ideal for doors with lower clearance.
- Functional and durable vinyl backing.
Dimensions Approx:
45 x 75 cm
Includes:
2 x Solemate PVC-Coir Border Colie 45x75cm Outdoor Doormat
(23-8457_2PK)
Standard Consumer Warranty
| Barcode # | 9318199384575 |
| Brand | SOLEMATE |
| Shipping Weight | 4.3000kg |
| Shipping Width | 0.450m |
| Shipping Height | 0.260m |
| Shipping Length | 0.130m |
| Shipping Cubic | 0.015210000m3 |
| Type | Door Mat |
