2PK Solemate PVC-Coir Sunflower 45x75cm Outdoor Doormat
or 4 payments of $19.75 with
Learn more
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other KG Electronic Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Solemate PVC-Coir Sunflower 45x75cm Outdoor Doormat
This Doormat brings the Garden to your entrance. It has excellent scraping properties and totally functional. PVC backed doormats have the benefit of being more slimline than regular 100% Coir Doormats. This allows them to be used under doors with a lower clearance.
Features:
- Excellent scraping properties for effective dirt removal.
- Slimline design for compatibility with lower clearance doors.
- Functional PVC backing for added durability.
Dimensions Approx:
45 x 75 cm
Includes:
2 x Solemate PVC-Coir Sunflower 45x75cm Outdoor Doormat
(23-8454_2PK)
Standard Consumer Warranty
| Barcode # | 9318199384544 |
| Brand | SOLEMATE |
| Shipping Weight | 4.3000kg |
| Shipping Width | 0.450m |
| Shipping Height | 0.260m |
| Shipping Length | 0.130m |
| Shipping Cubic | 0.015210000m3 |
| Type | Door Mat |
