6PK Safecorp PPE Safety Specs/Glasses 'Sports' Series Brown Safecorp
or 4 payments of $11.25 with
Learn more
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other KG Electronic Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
6 x Safecorp PPE Safety Specs/Glasses 'Sports' Series Brown Safecorp
Offers high impact protection and 99.9% UV resistant
Key Features / Specifications
Grey lens
99/99% UV resistant
Hard coated lense
Impact resistant
Dimensions Approx.
70 x 155 x 70 mm - Packaging Size
Includes
6 x Safecorp Specs 'Sports' Series Brown Safecorp
(SCP2080_6PK)
Standard Consumer Warranty
Offers high impact protection and 99.9% UV resistant
Key Features / Specifications
Grey lens
99/99% UV resistant
Hard coated lense
Impact resistant
Dimensions Approx.
70 x 155 x 70 mm - Packaging Size
Includes
6 x Safecorp Specs 'Sports' Series Brown Safecorp
| Model # | SCP2080 |
| Barcode # | 9310679019625 |
| Brand | SAFECORP |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.160m |
| Shipping Height | 0.420m |
| Shipping Length | 0.070m |
| Shipping Cubic | 0.004557000m3 |
