Jupio Li-Ion 7.2V 895mAh Rechargeable Battery For Panasonic DMW-BMB9E Cam
or 4 payments of $21.75 with
Learn more
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other KG Electronic Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Jupio Li-Ion 7.2V 895mAh Rechargeable Battery For Panasonic DMW-BMB9E Cam
The Jupio DMW-BMB9E Lithium-Ion Battery Pack is designed to be a compatible alternative to the Panasonic DMW-BMB9E batteries. It is specifically designed to work seamlessly with the same cameras. Boasting a reliable 895mAh capacity, this battery ensures that your camera is powered sufficiently when it matters the most. Its durable construction with top-notch cells guarantees long-lasting performance for your photography needs.
Features:
Battery Series Panasonic DMW-BMB9
Battery Capacity 895 mAh / 6 Wh
Output Voltage 7.2 VDC
Battery Chemistry Lithium-Ion
Dimensions Approx:
16 x 10 x 3 cm
Includes:
1 x Jupio Li-Ion 7.2V 895mAh Rechargeable Battery For Panasonic DMW-BMB9E Cam
(CPA0022)
Standard Consumer Warranty
| Model # | CPA0022 |
| Barcode # | 8718226226532 |
| Brand | JUPIO |
| Artist / Author | N/A |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.160m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000480000m3 |
| Type | Camera Battery |
