LVD Stonewashed Chambray Cotton Tablecloth 150x270cm Natural Stripes
or 4 payments of $17.49 with
Learn more
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other KG Electronic Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
LVD Stonewashed Chambray Cotton Tablecloth 150x270cm Natural Stripes
This chambray stripe tablecloth is one of our favourites. It’s made from stonewashed cotton, so it’s soft, relaxed and a little bit textured - perfect for those who like a casual but curated look on their dining tables. In this light neutral colourway, it’s easy to style with any crockery or cutlery. The 150x270cm size is generous, too - plenty of drape for most tables.
Material:
Stonewashed Chambray Cotton
Size:
150x270cm
Includes:
1 x Tablecloth
(TL8015-1)
12 Months
| Model # | TL8015-1 |
| Barcode # | 9352166260592 |
| Brand | LVD |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.013500000m3 |
| Type | Tablecloth |
