Ibiyaya Collapsible Shoulder Pet Travel Carrier For Dogs/Cats w/Window Tuscany
or 4 payments of $21.25 with
Learn more
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other KG Electronic Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Ibiyaya Collapsible Shoulder Pet Travel Carrier For Dogs/Cats w/Window Tuscany
Ibiyaya Collapsible Travelling Shoulder Carrier
Carry your pet everywhere with ease and comfort with the Ibiyaya Collapsible Travelling Shoulder Carrier! Lightweight, collapsible, and durable, this carrier is perfect for short trips, vet visits, and everyday adventures.
• Collapsible Design: Space-saving and easy to store when not in use.
• Durable Material: Made with eco-friendly, stress- and crack-resistant materials.
• Lightweight & Portable: Comfortable to carry with strong shoulder strap.
• Ventilation: Mesh panels on the top and front for airflow and visibility.
• Easy Access: Two openings (front and top) for convenience.
• Comfort: Soft interior lining provides a cozy space for your pet.
Colour: Tuscany (also available in Grey & Beige)
Recommended Weight Limit: 6kg
Dimensions: 46cm (L) x 30cm (W) x 32cm (H)
Great for small dogs!
Includes:
1 x Pet Carrier
(XICTTUSCSHOU)
12 Months
| Model # | XICTTUSCSHOU |
| Barcode # | 4715243340801 |
| Brand | IBIYAYA |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.460m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.320m |
| Shipping Cubic | 0.014720000m3 |
| Type | Pet Carrier |
