Ibiyaya New Liso Backpack Parallel Transport Pet Trolley/Carrier Orange/Brown
or 4 payments of $49.75 with
Learn more
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other KG Electronic Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Ibiyaya New Liso Backpack Parallel Transport Pet Trolley/Carrier Orange/Brown
Ibiyaya New Liso Backpack Parallel Transport Pet Trolley – Slate/Sapphire
The Ibiyaya New Liso Backpack Parallel Transport Pet Trolley is a versatile pet carrier that can be used as a backpack or stroller. With mesh windows for ventilation and 360° swivel wheels, it ensures comfort and convenience for both you and your pet.
• 2-in-1 Design: Can be used as a backpack or pet stroller/trolley.
• 360° Swivel Wheels: Four wheels with adjustable handle for smooth maneuvering.
• Ventilation: Front and side mesh openings for airflow and visibility.
• Safety Features: Attached safety lead inside and removable pet pad.
• Comfort & Storage: Strong, wide shoulder straps and large rear pocket.
• Wheel Protection: Removable nylon cover protects wheels when used as a backpack.
• Suitable For: Small to medium-sized pets.
Colour: Brown/Orange
Recommended Weight Limit: 10kg (22 lbs)
Product Net Weight: 4kg (8.8 lbs)
Dimensions: 40cm (L) x 31cm (W) x 44cm (H)
Accessories Included: Safety tether, Removable pad
Care Instructions: Spot clean or handwash with cold water only. Air dry in the shade; do not expose to direct sunlight.
Includes:
1 x Pet Carrier
(XILISOORGBRN)
12 Months
| Model # | XILISOORGBRN |
| Barcode # | 4715243344144 |
| Brand | IBIYAYA |
| Shipping Weight | 3.6000kg |
| Shipping Width | 0.520m |
| Shipping Height | 0.320m |
| Shipping Length | 0.410m |
| Shipping Cubic | 0.068224000m3 |
| Type | Pet Carrier |
