Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other KG Electronic Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
VTech 20150E DECT Cordless Handset - White is perfect for users needing a larger, comfortable handset.
This handset is for use with VTech DECT Voice Comms Bridge.
Features:
-
Access to all Key Features of Voice Comms Bridge
-
Handsfree speakerphone
-
Backlit display and keypad
-
Volume Booster and Hearing Aid Compatible
-
Up to 10 hours talk time / 100 hours standby time
Includes:
-
1x Handset
Please note: A bridge (CLSVCB) is not included & it is required to support the handsets. This is sold separately.
(CLS20150EW)
-
Colour: White
| Model # | CLS20150EW |
| Barcode # | 9342731003044 |
| Brand | VTECH |
| Shipping Weight | 0.3700kg |
| Shipping Width | 0.090m |
| Shipping Height | 0.210m |
| Shipping Length | 0.120m |
| Shipping Cubic | 0.002268000m3 |
| Type | Handset |
