Quantum Mechanix Zippermouth Plush Toy - Invader Zim Zim
or 4 payments of $14.75 with
Learn more
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other KG Electronic Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Quantum Mechanix Zippermouth Plush Toy - Invader Zim Zim
Why Dont You Bow Down To Me or Something?
Irkens are expected to be unwaveringly loyal to the Empire, but Zim of Nickelodeon's Invader Zim, is loyal to the point of absurdity. A narcissist and megalomaniac, he is blind to his many, many failures.
Our 10-inch tall Zim Zippermouth features his green Irk skin and the standard issue Invader uniform: a striped red tunic with pink collar and sleeves, as well as black leggings, boots, and gloves. Pay special attention to the position of his antennae because they only droop while he schmoops. Unzip his mouth, and a worm-like tongue is revealed.
Like all of our Zippermouths, Zim is a sculptural plush. Hes stitched with great precision using top-quality materials and designed to hold his shape no matter what self-inflicted disaster awaits him.
Pair him up with his disguised robot companion, our Gir Zippermouth. But be advised, they are likely plotting the end of human civilization as we know it.
Includes:
1 x Figure
(97949)
Standard Consumer Warranty
| Model # | 97949 |
| Barcode # | 812095025888 |
| Brand | QUANTUM MECHANIX |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.350m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.010500000m3 |
| Type | Action Figure |
