Ravensburger My First Floor Puzzle Fun On The Farm/The Gruffalo Combo 2-3y
or 4 payments of $18.00 with
Learn more
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other KG Electronic Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Ravensburger My First Floor Puzzle Fun On The Farm/The Gruffalo Combo 2-3y
The Ravensburger My First Floor Puzzle Set includes two engaging 16-piece puzzles designed for young children. One puzzle features a colorful "Fun on the Farm" scene with animals and activities, promoting imaginative play and fine motor skills. The other puzzle showcases charming illustrations from The Gruffalo, encouraging creativity and problem-solving.
Both puzzles are perfect for little hands, helping to develop cognitive skills while providing hours of fun and interactive learning. Ideal for family bonding or solo play, these puzzles make a great introduction to farm life and the magical world of The Gruffalo.
Recommended Age Range: 2-3 years
Includes:
2 x Jigsaw Puzzle
(RB04066-8_RB07339-9)
12 Months
| Model # | RB04066-8_RB07339-9 |
| Barcode # | 0677478406995 |
| Brand | RAVENSBURGER |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.340m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.240m |
| Shipping Cubic | 0.004800000m3 |
| Type | Jigsaw |
