216pc Ravensburger Ginger Bread House Night Edition 3D Jigsaw Puzzle 10y+
or 4 payments of $22.25 with
Learn more
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other KG Electronic Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
216pc Ravensburger Ginger Bread House Night Edition 3D Jigsaw Puzzle 10y+
Our amazing Fantasy Worlds puzzles are the perfect introduction to the relaxing world of puzzling for imaginative puzzlers. Decorate your favourite room with your finished puzzles preserved forever using our famous puzzle conserver. Bestselling 3D puzzle brand worldwide Our 3D jigsaw puzzles make ideal gifts for children, teens parents and all puzzle fans.
The puzzle’s unique plastic pieces slot together to build a sturdy and strong model. No glue is required! Either assemble by eye or use the numbers on the reverse side.
Positively puzzling from fun and educational learning experiences to happy and relaxing together times, jigsaw puzzling offers many positives for the whole family or as a rewarding solo activity!
Features:
- Introduction to the relaxing world of puzzling for imaginative puzzlers
- Famous puzzle conserver that preserves finished puzzles forever
- Unique plastic pieces that slot together to build sturdy and strong models without requiring glue
Dimensions Approx:
19.2 x 27.5 x 6.8 cm (Packaging)
Includes:
1 x 216pc Ravensburger Ginger Bread House Night Edition 3D Jigsaw Puzzle 10y+
(RB11237-1)
Standard Consumer Warranty
| Model # | RB11237-1 |
| Barcode # | 4005556112371 |
| Brand | RAVENSBURGER |
| Shipping Weight | 0.4800kg |
| Shipping Width | 0.280m |
| Shipping Height | 0.070m |
| Shipping Length | 0.190m |
| Shipping Cubic | 0.003590000m3 |
| Type | Jigsaw |
