Sylvanian Families Fantastical Fairytale Friends Kids Toy Set 3y+
or 4 payments of $15.50 with
Learn more
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other KG Electronic Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Sylvanian Families Fantastical Fairytale Friends Kids Toy Set 3y+
Meet the Fantastical Fairytale Friends Set - Pack Includes Noa Biscuit, Mabel Fontana, Blair Persian and Drake Husky. Dressed in removable fabric clothing, these miniature animal figures have articulated arms, legs and head and are made with a high quality fabric giving them a soft velveteen surface. Each figurine has its own story and can be complemented with a range of accessories. This set features four baby figures dressed in costumes full of fantastical wonder. The babies are dressed in a prince, witch, Pegasus and dragon costume. It includes accessories such as a crown and a hat to suit each baby
Recommended Age Range: 3 Years+
Includes:
1 x Doll Set
(SF5842)
12 Months
| Model # | SF5842 |
| Barcode # | 5054131058428 |
| Brand | SYLVANIAN FAMILIES |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.130m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Shipping Cubic | 0.005125000m3 |
| Type | Mixed Set |
