Sylvanian Families Nursery Concert Kids Toy Set 3y+
or 4 payments of $11.25 with
Learn more
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other KG Electronic Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Sylvanian Families Nursery Concert Kids Toy Set 3y+
The Nursery Concert Set - Pack Includes cat baby Alfie, elephant baby Hilton, and flora rabbit baby Rosemary. Dressed in removable fabric clothing, these miniature animal figures have articulated arms, legs and head and are made with a high quality fabric giving them a soft velveteen surface. Each figurine has its own story and can be complemented with a range of accessories. Accessories included: 1 sousaphone, 1 stand, 1 newborn stand, 1 drum with drumsticks, 1 tambourine, 1 star piano.
Recommended Age Range: 3 Years+
Includes:
1 x Doll Set
(SF5817)
12 Months
| Model # | SF5817 |
| Barcode # | 5054131058176 |
| Brand | SYLVANIAN FAMILIES |
| Shipping Weight | 0.1800kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.130m |
| Shipping Cubic | 0.000975000m3 |
| Type | Mixed Set |
