Simon Carter Lewes Mens Soft Leather Adjustable Work Bag - Brown
or 4 payments of $112.49 with
Learn more
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other KG Electronic Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Simon Carter Lewes Mens Soft Leather Adjustable Work Bag - Brown
This work bag by Simon Carter is a seriously useful bag in a tactile soft brown leather. Features include carry handles, a strong adjustable and removable shoulder strap, and a top flap which is secured by magnets. There is a padded compartment to hold a tablet, a zipped pocket for books or what have you, a pocket for a pen and another couple for phone and Kindle etc
Features:
- Stylish design suitable for professional and casual settings.
- Durable materials ensuring long-lasting use.
- Ample storage space with organized compartments for essentials.
Dimensions Approx:
45cm x 35cm
Includes:
1 x Simon Carter Lewes Mens Soft Leather Adjustable Work Bag - Brown
(SCBAW2003)
Standard Consumer Warranty
| Model # | 9332117316264 |
| Barcode # | 9332117316264 |
| Brand | SIMON CARTER |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.450m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.350m |
| Shipping Cubic | 0.023625000m3 |
| Type | Work Bag |
