Smart Games Dress Code Puzzle Game Kids/Children Educational Toy 5y+
or 4 payments of $13.50 with
Learn more
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other KG Electronic Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Smart Games Dress Code Puzzle Game Kids/Children Educational Toy 5y+
Can you help get these figurines dressed for this seasonal weather? The perfect puzzle game for your toddler to learn about colours, patterns, shapes, sequence, and orientation.
The weather is acting out today: it’s like having 4 seasons in 1 day! Can you help get these figurines dressed for the weather? But watch out! The order in which you get dressed is important! The perfect puzzle game for toddlers based on the hit game Colour Code. Learn about colours, shapes, sequence, and orientation. Are you a person for all seasons? Download extra challenges online!
Colour: Multi Coloured
Material: Plastic
Recommended Age: 5+
Includes:
1 x Puzzle Toy
(SNV-SG-080)
12 Months
| Model # | SNV-SG-080 |
| Barcode # | 5414301524984 |
| Brand | SMART GAMES |
| Shipping Weight | 0.5300kg |
| Shipping Width | 0.240m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.240m |
| Shipping Cubic | 0.002880000m3 |
| Type | Puzzle Toy |
