LVD Stonewashed Chambray Cotton Tablecloth 150x270cm Olive Green Stripes
or 4 payments of $17.49 with
Learn more
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other KG Electronic Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
LVD Stonewashed Chambray Cotton Tablecloth 150x270cm Olive Green Stripes
We’re all about a fresh take on classic stripes, and our Chambray Stripe Olive Tablecloth is a real stand-out. Made from stonewashed chambray cotton, it’s got that perfect washed-in softness and earthy tone that’s so popular with customers right now. At 150x270cm, it’s a versatile size for all sorts of tables, so you’ll find it attracts everyone from families who love an effortless Sunday lunch to folks who just want something crisp and easy-care for everyday meals.
Material:
Stonewashed Chambray Cotton
Size:
150x270cm
Includes:
1 x Tablecloth
(TL8012-1)
12 Months
| Model # | TL8012-1 |
| Barcode # | 9352166260561 |
| Brand | LVD |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.013500000m3 |
| Type | Tablecloth |
